Zaproszenie do udziału w Plenerowej imprezie edukacyjnej – 15.06.2016

10 Cze 2016

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny – Koordynator Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego zaprasza do udziału w Plenerowej imprezie edukacyjnej, która odbędzie się w dniu 15 czerwca 2016 roku w  godzinach od. 10.00 do 14.00 przy Drodze Męczenników Majdanka 181 w Lublinie (parking przed budynkiem Inkubatora Przedsiębiorczości – siedzibą Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny). Organizatorem spotkania są: Stowarzyszenie Polskich Energetyków Oddział w Radomiu – Partner Lubelskiego Klastra Ekoenergetycznego oraz partnerzy projektu „Niskoemisyjny rozwój Mazowsza i Lubelszczyzny”- Case-Doradcy Sp. z o.o., Mazowiecka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. i Krajowa Izba Gospodarcza Efektywności Energetycznej. Celem  imprezy będzie promocja dobrych praktyk oraz edukacja z zakresu niskoemisyjnej gospodarki. W ramach imprezy od godz. 11.00 zorganizowane zostaną zabawy i gry oraz konkursy mające na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie ograniczania indywidualnej emisyjności. Wręczenie nagród odbędzie się o godz. 12.30. Przewidziane upominki i nagrody będą miały charakter ekologiczny. Eksperci Lidera i Partnerów będą bezpłatnie udzielali porad w zakresie działań związanych z termomodernizacją budynków, wykorzystaniem mikro i małych instalacji oze.  W trakcie Festynu swoją ofertę zaprezentują Partnerzy Lubelskiego Klastra Ekoenrgetycznego: Eco-Energia Sp. z .o.o. (projektowanie i wykonawstwo instalacji fotowoltaicznych na budynkach indywidulanych i publicznych), Lubelski Dom Efektywny Energetycznie Sp. z o.o. (budowa zrównoważonych domów efektywnych energetycznie), MK-Mikroenergia Kazimierz Martychowiec (projektowanie i wykonawstwo automatycznych palników na biomasę), TEK PROFI Jerzy Tereszczuk (budowa domów pasywnych i wykorzystanie systemów fotowoltaicznych w budownictwie). Szczegółowe informacje o projekcie „Niskoemisyjny rozwój Mazowsza i Lubelszczyzny”, w ramach którego organizowana jest impreza plenerowa znajdą się na stronie http://www.niskoemisyjnyrozwoj.pl/index.html  Dodatkowych informacji udziela Pan Marek Ratuszyński (Stowarzyszenie Polskich Energetyków Oddział w Radomiu), tel. 602 245 924.